swędzenie

swędzenieSwędzenie skóry-jest to niewygodne, irytujące uczucie, które sprawia, że chcesz porysować. Znany podrażnione również pod nazwą swędzenie, Świąd skóry może być spowodowane przez lub degraduje suchej skóry. To jest powszechne u osób starszych, ponieważ skóra ma tendencję do wyschnięcia wraz z wiekiem.

Przyczyny świądu

W zależności od przyczyny świądu skóry może wyglądać normalny, покрасневшим lub niegrzeczny lub mieć szyszki. Wielokrotna zadrapanie podrażnienie może prowadzić do pogrubienia i podniesioną obszarów skóry, które mogą krwawić lub zarazić.Wielu ludzi znaleźć ulgę w środki higieny osobistej, takich jak codzienne nawilżenie, używanie łagodnych środków czyszczących i kąpiel w ciepłej wodzie. Aby ułatwić to zadanie długoterminowe stan, należy zidentyfikować i leczyć przyczynę świądu. Konwencjonalnymi metodami leczenia są leki, płyny, wilgotne opatrunki i leki doustne od świądu.U ciebie może być swędzenie skóry w niektórych małych obszarach, takich jak ręka lub noga, lub na całym ciele. Swędzenie skóry może wystąpić bez żadnych widocznych zmian na skórze. Czy to może być związane z następującymi:

Niektóre z przyczyn świądu skóry są następujące. Choroby skórne. Wielu stanu skóry powodują swędzenie, takie jak sucha skóra (ксероз), wyprysk (zapalenie skóry), łuszczyca, świerzb, oparzenia, blizny, ukąszenia owadów i pokrzywka.Chorób wewnętrznych. Swędzenie skóry może być objawem ukrytej choroby, takie jak choroby wątroby, niewydolność nerek, niedokrwistość z niedoboru żelaza, problemy z tarczycą i niektóre rodzaje raka, w tym szpiczaka mnogiego i chłoniaka.Zaburzenia nerwowe. Choroby, które wpływają na układ nerwowy, takie jak stwardnienie rozsiane, cukrzyca, nerwowy uchwyt i gonty (dachówki) – mogą powodować swędzenie.Psychiatryczne choroby. Niektóre przykłady chorób psychicznych, które mogą powodować swędzenie skóry, – jest to lęk, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i depresja.

Swędzenie skóry a podrażnienia

Podrażnienia i reakcje alergiczne. Wełna, swędzenie skóry jest oznaką podrażnienia skóry substancje chemiczne, mydło i inne substancje mogą podrażniać skórę i powodować swędzenie. Czasami substancje, takie jak Trujący bluszcz, pasożyty lub kosmetyki, powodują reakcję alergiczną. Ponadto, reakcje na niektóre leki, takie jak leki przeciwbólowe (opioidy), mogą powodować swędzenie skóry.Ciąża. W czasie ciąży U niektórych kobiet swędzi skóra.Czasami przyczyna świądu nie może być ustalona.Swędzenie skóry, który trwa ponad sześć tygodni (przewlekłe swędzenie), może mieć wpływ na jakość życia, na przykład, zakłóca sen i powoduje lęk lub depresję. Długotrwałe swędzenie i zadrapania mogą zwiększyć intensywność świądu, co może prowadzić do obrażeń ciała, infekcje i шрамам na skórze.

Stres spowodowany powrotem do pracy po urlopie, może pogarszać różne choroby skóry w ciągu jesieni, jak wyjaśnia Natalia Jimenez, dermatolog szpitala Uniwersyteckiego cajal w Madrycie. „Wiemy, że stres może nasilać swędzenie u pacjentów z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą lub po prostu tym, co jest spowodowane suchością skóry, także znać jako ксероз skóry”, – opisuje Jimenez. Jednak ten specjalista precyzuje, że nie można twierdzić, że sam stres jest wyłączną przyczyną świądu.