Jak kac wpływa na twój mózg na następny dzieńWszyscy wiemy, że nie warto siadać za kierownicę pijany. Ale co powiesz na to, aby wskoczyć za kierownicę rano, po tym, jak wypił? Według nowej analizy, nawet to może być problematyczne, ponieważ wpływ alkoholu na nasz mózg może utrzymywał się nawet po tym, jak związek chemiczny opuściło nasz krwiobieg.

Meta-analiza, który został opublikowany w sierpniu. 25 W dzienniku Addiction ustalono, że noc alkoholizm może mieć wpływ na poznanie ludzi na następny dzień, w tym ich pamięci, uwagi, koordynacji, a nawet umiejętności jazdy.

„Nasze wyniki pokazują, że [obecność] kac może mieć poważne konsekwencje dla wykonywania codziennych czynności, takich jak prowadzenie i mozesz kliknac polskiezdrowie-pl.pl i sam sie przekonac umiejętności w miejscu pracy, takie jak koncentracja i pamięć” – czytamy w oświadczeniu starszy autor badania Sally Adams, asystent profesora psychologii na uniwersytecie w Bath, w Wielkiej Brytanii.

Sądząc po napoju

Powszechnie wiadomo, że spożywanie alkoholu może chwilowo wpływać na myślenie i koordynację w stanie nietrzeźwości. Ale pogarsza się czy spożywanie alkoholu wiedzę na następny dzień — to jest, kiedy człowiek kaca — mniej jasne, z badaniami na ten temat, znalezienie sprzeczne wyniki. [11 Ciekawych Faktów Na Temat KacaSądząc po napoju

W Meta-analizie badacze analizowali dane od 19 poprzednich badań, w których wzięło udział ponad 1100 osób. Wszystkie badania sprawdzali zdolności myślowe ludzi na następny dzień po tym, jak oni mocno pili, gdy ich poziom alkoholu we krwi był mniej niż 0,02%. (Dla porównania, legalny limit alkoholu we krwi do prowadzenia samochodu w Stanach Zjednoczonych wynosi 0,08 proc.)

Niektóre badania zostały przeprowadzone w laboratorium-to oznacza, że naukowcy dali ludziom dokładną ilość alkoholu, zanim sprawdzić swoje zdolności myślowe; inne badania były „натуралистическими”, co oznacza, że badacze powiedzieli ludziom przyjść do laboratorium po typowej nocy społecznego picia.

Badanie wykazało, że w ogóle u osób z kacem było mniej uwagi, pamięci i umiejętności koordynacji, w porównaniu z tymi, kto nie miał kaca. Niektóre z badań sprawdza się zdolność ludzi do jazdy za pomocą symulatora jazdy. Badania wykazały, że gdy ludzie byli kaca, ich zdolność kontrolować pojazd został uszkodzony, w porównaniu, gdy nie zostały one kaca.

Choć wiele osób uważa, że normalnie usiąść za kierownicą rano po nocy picia, „być może, na następny dzień wszyscy jeszcze osłabiony, nawet po tym, jak alkohol opuścił naszego systemu” – powiedział Adams.Sądząc po napoju

Ogólnie rzecz biorąc, wyniki pokazują, że ” niektóre z rzeczy, które można oczekiwać, aby wystąpić ze swoimi мыслительными procesami na alkohol może trwać przez cały okres kaca,” powiedział wiodący Autor Craig Gunn, również z Uniwersytetu w Bath Wydziału psychologii. Oznacza to, że jeśli jesteś studentem, odwiedzając wykład, można ewentualnie nie być w stanie przypomnieć sobie rzeczy, a gdy masz kaca, w porównaniu z tym, gdy nie kac, powiedział Gunn. I jeśli za kierownicą samochodu, nie będzie w stanie reagować tak samo skutecznie na czerwonym świetle, powiedział.

Jednak naukowcy zauważyli, że niektóre badania nie biorą pod uwagę inne czynniki, które mogą wpływać na zdolność myślenia, takie jak palenie lub pozbawienie snu. Naukowcy wezwali do dalszych badań, sprawdzającym wpływ alkoholu na poznanie, zwłaszcza na „funkcji wykonawczych” ludzi, które obejmują podejmowanie decyzji i rozwiązywanie problemów.

Potrzebne są dodatkowe badania wpływu kaca na bezpieczeństwo i wydajność pracy, mówią naukowcy. Zauważyli oni, że choć wiele miejsc pracy mają politykę zabraniającą zatrucia w pracy, kilka z tych zasad obejmują skutki alkoholu na następny dzień.