Materace stanowią podstawę do spania, a właściwy wybór może mieć duże znaczenie, jeśli chodzi o komfort.

Twój materac powinien zapewniać wsparcie dla pleców i stawów, promować dobre wyrównanie i łagodzić punkty nacisku i ból. Ale spanie na łóżku, które nie jest dla ciebie odpowiednie, może wpływać na odpoczynek, powodując ból, napięcie lub inne problemy. Według badań przeprowadzonych przez National Sleep Foundation, ponad 9 na 10 osób twierdzi, że wygodny materac jest ważny dla jakości snu, która jest najbardziej powszechnie akceptowanym czynnikiem w ich ankietach.

Jednak wielu kupujących zgłasza, że czuje się onieśmielony, gdy próbuje wybrać nowe łóżko z powodu obfitości opcji i sprzecznych lub niejasnych informacji.

Badania przeprowadzone przez Radę poprawy snu wykazały, że wielu Amerykanów opóźnia zakup nowego łóżka, ponieważ czują się przytłoczeni procesem zakupów. Typowe frustracje, o których wspominają ludzie, obejmują niewiedzę, kiedy wymienić, ile wydać, czego szukać, jak zawęzić opcje i niedogodności związane z testowaniem łóżek w sklepach.

Zamiast zmagać się ze starym materacem lub spieszyć się z zakupem, aby później żałować, zmniejsz stres związany z zakupami i przygotuj się na wybór najlepszego materaca, ucząc się trochę łóżek i porównując je ranking materacy.

7 przydatnych wskazówek dotyczących wyboru najlepszego materaca
W oparciu o nasze doświadczenie w pomaganiu klientom w znalezieniu idealnego materaca, przygotowaliśmy kilka przydatnych wskazówek dotyczących wyboru najlepszego łóżka, które pomogą Ci lepiej spać i uprościć proces. Preferencje dotyczące materaca są zazwyczaj dość indywidualne, więc gdy szukasz idealnej pary, najważniejszym czynnikiem jest … ty!

Zanim jeszcze zaczniesz robić zakupy, bardzo pomocne może być sporządzenie listy tego, co chcesz w łóżku, aby lepiej skupić się na wyszukiwaniu. Pamiętaj, aby uwzględnić w tym również swojego partnera, jeśli ma to zastosowanie.

Oto kilka dobrych pytań, które możesz zadać sobie::

Co najbardziej podoba mi się w moim obecnym materacu (i przeszłości)?
Co najmniej podoba mi się w moim obecnym materacu (i przeszłości)?
Na jakiej powierzchni zwykle śpię najlepiej? Twarda jak podłoga, miękka jak to tylko możliwe, tylko wystarczająco miękka itp.?
Jakie są moje „must-haves” dla mojego następnego materaca?
Co mnie interesuje, aby spróbować lub zbadać?
Jakie są moje największe obawy lub pytania, Kiedy zaczynam przeglądać?
Jak długo będę korzystać z mojego następnego łóżka?
Czy muszę również wymienić jakieś akcesoria (rama/poduszki/itp.)?
Te odpowiedzi pomogą Ci lepiej zrozumieć, czego szukać. Niektóre z nich mogą wydawać się oczywiste, ale rejestrowanie preferencji i burzy mózgów jest naprawdę pomocne, szczególnie później, gdy próbujesz zawęzić pole potencjalnych kandydatów.

Porównaj zalety i wady rodzajów materacy

Jednym z pierwszych miejsc, w których ludzie mają tendencję do utknięcia w procesie zakupu, jest ustalenie, który rodzaj materaca jest dla nich najlepszy. Nie ma jednego typu, który zadowoli 100% ludzi, ale porównanie zalet i wad różnych materiałów przed rozpoczęciem zakupów może dać ci trochę zrozumienia.

Na przykład łóżka z materacem sprężynowym są bardziej powszechne i znane, modele podstawowe mogą być dość tanie, a początkowy komfort jest często dobry. Jednak tego typu łóżka są bardziej podatne na zwiotczenie i ból, a także mają niższą średnią satysfakcję właściciela według witryn z recenzjami, takich jak Sleep Like the Dead.

Materace piankowe z pamięcią, drugi najpopularniejszy rodzaj materacy, mają najwyższy poziom zadowolenia przeciętnego użytkownika i wiążą się z dobrym znieczuleniem, długowiecznością i izolacją ruchową. Jednak nie wszystkie marki są takie same, ponieważ niektóre z nich są bardziej podatne na ciepło i zapachy niż inne, a jakość może się znacznie różnić.Porównaj zalety i wady rodzajów materacy

Materace lateksowe, nadmuchiwane łóżka i łóżka wodne mają również pewne zalety, które zadowolą różne osoby, więc małe internetowe badanie tych odmian i technologii może być pomocne w rozszyfrowaniu różnic, które napotkasz przy zakupie.

Twardy, miękki, średni, wyjątkowo twardy, Pluszowy lub średnio twardy? Jak wybrać twardość
Twardość dowodzi kolejnego ważnego punktu zamieszania dla kupujących. Wynika to w dużej mierze z trudności w porównywaniu twardości między markami i typami, braku standardowej klasyfikacji i arbitralnej natury komfortu.

Producenci materacy zwykle oznaczają łóżka w skali od bardzo pluszowego do bardzo twardego, ale sposób, w jaki łóżko faktycznie się czuje, może różnić się w zależności od marki, a nawet w linii, a środowisko jednej osoby może być firmą drugiej. Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawy, większość łóżek jest często nieco zmiękczona w pierwszym roku lub dwóch.

Najmniej arbitralne środki obejmują skalę IFD / ILD dla styropianów (ilość ciężaru potrzebna do ściśnięcia pianki o 25%) z wyższymi liczbami, które są twardsze, oraz wskaźnik cewki (grubość drutu cewki) dla łóżek sprężynowych o niższych liczbach, które są twardsze. Ale grubość warstw i materiały amortyzujące również odgrywają rolę. Referencje mogą również pomóc Ci zorientować się, jak dokładne są opisy twardości.

Jeśli nie masz pewności co do wytrzymałości materaca, dwie pomocne rzeczy do rozważenia to twoja pozycja snu i osobiste czynniki komfortu.